Dzisiaj jest: 16.1.2021, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Kadeci z pucharem na Pucharze

Dodano: 2 lata temu Czytane: 493 Autor:

W drugim w tym roku Pucharze Polski ponownie wspaniale spisali się reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Łącznie wywalczyli aż osiem medali, w tym 4 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe.

Kadeci z pucharem na Pucharze
W tegorocznej edycji Mistrzostw Gór Świętokrzyskich, rozgrywanych w randze Pucharu Polski P1, w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało ponad 700 zawodniczek i zawodników, w tym 20-osobowa ekipa Białych Tygrysów, a rywalizacja była toczona w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior. Szczególnie mocno obsadzone były kategorie wagowe wśród kadetów, dla których Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich były jedną z dwóch eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwszego dnia na matach w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprezentowali się kadeci. Z grona reprezentantów Białych Tygrysów Jarocin najlepiej spisały się Marta Stasik i Joanna Szymczak, które stanęły na najwyższym stopniu podium. Ze zdobycia srebrnego medalu mogła cieszyć się Maja Bierła, natomiast z brązowych krążków Emilia Jędrzejczak, Natalia Sobczak i Aleksandra Szymczak. Poza podium, jednak z wygranymi walkami, które dają dodatkowe punkty do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego zawody zakończyli Klaudia Krukowska i Bartosz Gabrysiak. Dzięki bardzo dobrej postawie wszystkich kadetów wywalczyli oni 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W drugim dniu do rywalizacji przystąpili juniorzy i młodzicy. Z tego grona wspaniale zaprezentowały się dwie juniorki Alicja Kowańdy i Martyna Stasik, które bezapelacyjne zwyciężyły w swoich kategoriach wagowych. Jedną walkę wygrała natomiast młodziczka Anita Murawska.


Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin:
Kolejny Puchar Polski w tym roku i ponownie wracamy z workiem medali, w tym z aż czterema z najcenniejszego kruszcu.  Oczywiście w związku z tym trudno nie być zadowolonych z tego startu, ale co mnie jeszcze bardziej cieszy większość zawodników, w szczególności grupa kadetów, z każdą imprezą prezentuje się z coraz lepszej strony. Jeżeli chodzi o występ w Ostrowcu Świętokrzyskim to dla grupy juniora i młodzika był to ważny start kontrolny, gdyż zaliczany do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, natomiast nie decydował on o awansie do imprezy mistrzowskiej. Jeżeli jednak chodzi o kadetów, to dla nich był to jeden z najważniejszych startów w tym roku, gdyż na podstawie wyników osiągniętych w Pucharach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim i Olecku (5-7 kwietnia) będą wyłonione osoby, które zakwalifikują się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży czyli najważniejszą imprezę w gronie juniorów młodszych (kadetów). Po tym starcie osiem zawodniczek, dwie w ramach Kadry Narodowej, a reszta w barwach klubowych pojedzie na niezwykle silnie osadzony Puchar Świata do Belgii.
 
Źródło: Materiały prasowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.