Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Strajk nauczycieli. Co z egzaminem gimnazjalnym?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 622 Autor:
Redakcja poleca!

Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego. Młodzież weryfikuje swoją wiedzę z trzech lat. Nauczyciele strajkują. Jak sytuacja wygląda w gminie Jarocin?

Strajk nauczycieli. Co z egzaminem gimnazjalnym?
Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego. Młodzież weryfikuje swoją wiedzę z trzech lat. Nauczyciele strajkują. Jak sytuacja wygląda w gminie Jarocin?  

We wszystkich gimnazjach na terenie gminy Jarocin trwa egzamin. Udało się skompletować wszystkie komisje egzaminacyjne. Chociaż nie było łatwo. Władze gminy wczoraj do ostatniej chwili walczyły o to, żeby egzamin gimnazjalny mogły się odbyć.

- Mamy zabezpieczenie i obsadę wszystkich komisji – mówi dziś Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina.

Uczniów na egzaminie gimnazjalnym pilnują nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku. Także emeryci oraz urzędnicy z przygotowaniem pedagogicznym. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

- Egzaminów dzisiaj nie ma tylko w Zespole Szkół w Mieszkowie oraz w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie, gdzie nie ma klas gimnazjalnych – informuje Robert Kaźmierczak.

Egzamin gimnazjalny rozpoczął się o 9:00. Uczniowie przez dwie godziny mierzą się z językiem polskim. Historią i WOS-em. Jutro czeka ich matematyka. W piątek język obcy.

W czwartek – 11 kwietnia – wiceburmistrz Robert Kaźmierczak spotka się z dyrektorami szkół. Rozmowy będą dotyczyły przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty. Ten już w poniedziałek – 15 kwietnia.

1030 osób – nauczycieli i pracowników administracji w szkołach i placówkach oświatowych, w których działają jarocińskie struktury Związku Nauczycielstwa Polskiego – było uprawnionych do wzięcia udziału w referendum strajkowym. Z tej możliwości skorzystało 809 osób. Za strajkiem opowiedziało się 748 osób. To 92,4 proc.

Nauczyciele strajkując domagają się 1.000 zł Ze spłatą od 1 stycznia 2019 roku.
Źródło: własne
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.