Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Groźny wypadek na polu

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 259 Autor:

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło we Wrotkowie podczas wykonywania prac polowych. Mężczyzna został uwięziony w maszynie rolniczej. 

Groźny wypadek na polu
W maszynie rolniczej, a dokładniej rozrzutniku, uwięziony został 19-latek. Znalazł się między wałkami maszyny. Był przytomny. Najpierw pod opieką światków zdarzenia, późnej personelu medycznego i policji. Do wypadku doszło w miniony czwartek, około 19:00. We Wrotkowie, w gminie Koźmin Wlkp.
 

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie, przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, odkręcili jeden wałek roboczy maszyny co umożliwiło ewakuację osoby na zewnątrz i przetransportowanie jej do karetki pogotowia, gdzie została opatrywana – informuje kap. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 


Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala w Kaliszu. Akcja ratownicza trwała ponad 1,5 godziny. Wyjaśnieniem przyczyn wypadku zajęła się policja.
 
Źródło: Foto. psp.wlkp.pl/S. Sikora, OSP Koźmin Wlkp.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.