Dzisiaj jest: 16.6.2019, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Blok jeden, a szczęście 24 rodzin

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 34 Autor:

Nowy blok przy ul. Malinie 4 został oficjalnie oddany do użytku. To już szósty na tym terenie.

Blok jeden, a szczęście 24 rodzin
 Tuż po świętach Bożego Narodzenia nabywcy nowopowstałych mieszkań i ich goście mieli okazję  wypić lampkę szampana i zjeść posiłek po raz pierwszy „na swoim”. Na uroczystość oddania budynku do użytku zaroszeni zostali bowiem wszyscy nabywcy lokali. Klucze do mieszkań wręczył im Andrzej Jędruszek. – Życzę wszystkim przeżywania w tych mieszkaniach wyłącznie pięknych chwil – mówił zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. - Budowa bloku przebiegała sprawne i bez problemów – podkreślił. Aktualnie lokatorzy wykańczają i wyposażają mieszkania. Te bowiem zostały im oddane w stanie deweloperskim.

          Blok ma: 24 mieszkania z przynależnymi im piwnicami, trzy piętra, dziewięć garaży, kotłownię gazową i pomieszczenia wspólnego użytkowania. Jego budowa trwała 15 miesięcy. Koszt inwestycji to niemal 5 mln zł. Wykonawcą prac budowlanych była firma REM-BUD z Jarocina. Autorem projektu budynku jest Agencja Budowlana KALDO z Leszna.

            Mimo że blok został oddany do użytku i zasiedlony przez 24 rodziny, Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie zwalnia tempa. - Za chwilę ruszy przetarg na budowę szeregowców przy ul. Kaliskiej. Będzie to kolejna inwestycja w mieszkalnictwo realizowana przez spółkę – poinformowała Alicja Błaszczyk, szefowa PTBS.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.