Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Nie tylko narozrabiał w Lesznie. Próbował też popełnić przestępstwo w Środzie Wlkp.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 489 Autor:

35-latek uderzył w twarz kobietę, która przechodziła po pasach. Później próbował ją rozjechać. Mężczyzna trafił do aresztu. Okazało się, że ma na swoim koncie usiłowanie rozboju na kwotę 100 tys. zł.

Nie tylko narozrabiał w Lesznie. Próbował też popełnić przestępstwo w Środzie Wlkp.
Trzy miesiące spędzi w areszcie kierowca Porsche, który przed tygodniem spoliczkował kobietę idącą przez przejście dla pieszych. Później chciał ją rozjechać. Do sytuacji doszło w Lesznie. Mężczyzna do aresztu trafił jednak nie za to, co zrobił w miniony wtorek, a za to, co próbował zrobić rok temu.

Chodzi o usiłowanie rozboju. 35-latek miał się go dopuścić na mieszkańcu Środy Wlkp. Chciał w ten sposób zdobyć 100 tys. zł. Gdy jego żądanie spotkało się ze sprzeciwem, zagroził zniszczeniem mienia osoby przez niego napastowanej.
 

- W prokuraturze w Środzie Wielkopolskiej prowadzone jest śledztwo w sprawie usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Michałowi N. postawiono w tej sprawie zarzut, ale udało się go wcześniej zatrzymać. Nie stawiał się na wezwania prokuratorów i wszczęto poszukiwania. Sprawy połączono i mężczyzna ma już cztery zarzuty. Trzy z Leszna i jeden z Środy Wielkopolskiej - wyjaśnia Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.


Za usiłowanie rozboju 35-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia.
 

Źródło: leszno.naszemiasto.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.