Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Drugie życie opustoszałych pomieszczeń

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 80 Autor:

Co powstanie w kamienicy nr 10 przy pleszewskim rynku? To zależy od władz miejskich, które zamierzają wynająć znajdujące się tam pomieszczenia.

Drugie życie opustoszałych pomieszczeń
W ostatnich miesiącach mieszkańcy sygnalizowali nam, że oferta dotycząca gastronomii i miejsc towarzyskiego spędzania czasu nie jest u nas wystarczająca, szczególnie jeśli chodzi o centrum – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz miasta. - Prowadzenie działalności zarezerwowanej dla prywatnej inicjatywy nie jest rolą samorządu, ale stymulowanie rynku i reagowanie na potrzeby mieszkańców – jak najbardziej tak – dodaje włodarz.

Lokal, jaki władze miasta zabezpieczyły pod potencjalną gastronomię, jest położony przy rynku. W jego wnętrzu znajdują się cztery pomieszczenia, korytarz i WC o łącznej powierzchni ponad 70 m². Do tego dochodzą dwie piwnice o powierzchni ponad 40 m². – Osoby zainteresowane wynajęciem tych przestrzeni zapraszamy do ratusza, do Wydziału Gospodarki Gruntami i Rolnictwa. Kierownik udzieli szerszych informacji. Można też obejrzeć pomieszczenia – informuje Arkadiusz Ptak. Na oferty dotyczące wynajmu wnętrza kamienicy nr 10 przy pleszewskim rynku magistrat czeka do 15 stycznia.

To nie jedyne działania podjęte przez władze miasta, które zmierzają do ożywienie rynku gastronomii i usług hotelarskich. – W tym celu zagospodarowana zostanie bowiem okazała „kamienica Bendlewiczów“ stojąca przy narożniku ulic Krzyżowej i Kaliskiej – przypomina Anna Bogacz, rzecznik prasowy MiG Pleszew. Jak tłumaczy, spółka komunalna „Sport Pleszew” otrzymała zadanie wstępnej adaptacji wnętrz na potrzeby restauracyjne i hotelowe (do stanu deweloperskiego). Później ma zostać podpisana umowa z operatorem, który dokończy adaptacje i wyposażenie wnętrz oraz poprowadzi tam hotel wraz z restauracją. W tym celu ma zostać podpisana wieloletnia umowa uwzględniająca z jednej strony nakłady spółki „Sport Pleszew”, a z drugiej  – inwestycje poczynione przez operatora.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.