Dzisiaj jest: 6.7.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

12 lat za 2.000 zł

Dodano: rok temu Czytane: 220 Autor:

Ponad 2.000 zł ze sklepowej kasy skradł 34-latek. Złodziej został już ustalony i trafił do policyjnego aresztu. Za kratkami może spędzić nawet 12 lat.

12 lat za 2.000 zł
Do jednego ze sklepów przy ul. 20 października w Środzie Wlkp. wszedł zamaskowany mężczyzna. Napastnik przedmiotem przypominającym pistolet zagroził sprzedawczyni po czym zażądał wydania pieniędzy z kasy. Złodziej skradł ze sklepu ponad 2.000 zł po czym uciekł w nieznanym kierunku. Chwilę wcześniej ten sam sprawca usiłował dokonać rozboju w sklepie przy ul. Górki w Środzie Wlkp. Zdecydowana reakcja sprzedawczyni spowodowała, że uciekł, bez łupu.
           
- Grupa śledczych i techników kryminalistycznych zabezpieczyła dowody i ślady, które mogłyby przyczynić się do ustalenia napastnika. Na podstawie rysopisu przekazanego przez pokrzywdzoną nie udało się wytypować tego mężczyzny – informuje asp. Edyta Kwietniewska. - Policjanci wezwani do sklepów skojarzyli przestępstwa ze zdarzeniem do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku w jednym ze sklepów przy ul. Kilińskiego w Środzie Wlkp. Sposób działania sprawcy był identyczny – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Do ujęcia sprawcy doszło w zaledwie dobę po dokonanym rozboju. 


Napastnikiem okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Swarzędz. Mężczyzna od razu trafił do policyjnego aresztu. - Zatrzymany odpowie przed sądem za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prawo przewiduje za ten czyn od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – mówi asp. Edyta Kwietniewska. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.