Dzisiaj jest: 25.10.2021, imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Chciał zabić?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 449 Autor:

Czy 37-letni mieszkaniec powiatu śremskiego próbował zabić swoją żonę? Na to pytanie musi odpowiedzieć sąd. Wiadomo, że mężczyzna oblał odzież kobiety substancją łatwopalną, a następnie ją podpalił.

Chciał zabić?
- 4 stycznia około 5:00, kiedy śremianka szła na przystanek autobusowy ul. Szeroką w kierunku ulicy Wojska Polskiego w Śremie, zauważyła, że od strony garaży wyszedł jej mąż, z którym nie mieszka i jest w trakcie sprawy rozwodowej. Mężczyzna biegł za kobietą i oblał jej odzież łatwopalną substancją, a następnie podpalił – mówi nadkom. Ewa Kasińska. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

 - Pokrzywdzona dobiegła w rejon skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Szerokiej w Śremie, gdzie jakaś nieznana kobieta zaczęła do niej krzyczeć, aby położyła się na śniegu. Śremianka natychmiast skorzystała z tej rady, a nieznana kobieta jeszcze posypywała ją śniegiem i w ten sposób obie wspólnie ugasiły ogień – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy i zwolniono do domu.

Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka już po godzinie od zajścia. – O 6.15 policjanci ze Środy Wielkopolskiej ujęli go w miejscu zamieszkania, na terenie wioski w gminie Zaniemyśl – mówi nadkom. Ewa Kasińska. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Napastnik już wcześniej groził swojej żonie pozbawieniem życia. Był również notowany przez policję za przestępstwa narkotykowe, kradzieże i włamania.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.