Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Wybory odwołane. Wszyscy kandydaci zrezygnowali

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 133 Autor:

Mieszkańcy wsi Stramnice i Wolica Pusta w gminie Nowe Miasto nad Wartą mieli dziś wybierać swego przedstawiciela w radzie samorządu. Tak się nie stało. Wybory zostały odwołane.

Wybory odwołane. Wszyscy kandydaci zrezygnowali

Wybory uzupełniające w gminie Nowe Miasto nad Wartą odbędą się najwcześniej za pół roku. To wynik solidarnej decyzji dwóch kontrkandydatek, które ubiegały się o jedno miejsce w radzie miejskiej. Zrobiły to prawie w ostatniej chwili. Swoją jednoznaczną decyzję tłumaczyły zagrożeniem epidemiologicznym. Komisarz wyborczy zdecydował więc o nieprzeprowadzeniu dziś wyborów. Wójtowi Nowego Miasta kamień spadł z serca, bo miał problemy ze skompletowaniem komisji wyborczych w Stromnicach i Wolicy Pustej.

- Ja nie wiem, czy wszyscy przyszliby do pracy, nie miałem pewności, czy to się uda przeprowadzić, bo ja nie mam żadnych narzędzi przymusu, a ludzie po prostu się boją – Aleksander Podemski powiedział Radiu Poznań.

Wybory uzupełniające w gminie Nowe Miasto nad Wartą trzeba było przeprowadzić, bo cztery miesiące temu z zasiadania w radzie miejskiej zrezygnowała jedna radna. Zrzekła się mandatu. O zajęcie jej miejsca przy stole sesyjnym ubiegały się dwie kontrkandydatki. Gdyby dziś zrezygnowała jedna, druga zostałaby radną bez konieczności przeprowadzania wyborów. A tak odwołane głosowanie będzie trzeba przeprowadzić później. Nie wcześniej niż za pół roku.

Źródło: Radio Poznań
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.