Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Blisko 20 osób spotkało się w lokalu gastronomicznym

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 93 Autor:

W Polsce trwa epidemia koronawirusa. Po raz pierwszy trzycyfrowy wynik na wojewódzkim liczniku chorych zobaczyliśmy w sobotę. Tego samego dnia pewna rodzina ze Środy Wlkp. … zorganizowała chrzciny.

Blisko 20 osób spotkało się w lokalu gastronomicznym
Zostań w domu. Nie wychodź, jeśli nie musisz. Jeśli musisz wyjść, rób to jak najrzadziej. Załatw najpilniejsze sprawy i wróć do domu. Takie komunikaty, w różnych wariantach, są powtarzane od kilkunastu dni. Codziennie. Kilka razy dziennie. W Polsce jest epidemia, która zbiera śmiertelne żniwo. A jedynym sposobem na uniknięcie jej, a mówiąc wprost – przeżycie – jest ograniczenie kontaktu z innymi osobami. Niestety, nie wszyscy to rozumieją. Ewidentnie nie dotarło to do części mieszkańców Środy Wlkp.

- W sobotę policjanci interweniowali w związku z imprezą organizowaną w jednej z restauracji w centrum Środy. Właściciel udostępnił lokal do organizacji chrzcin. Blisko 20 osób spotkało się mimo zakazu zgromadzeń, mimo apeli, komunikatów i próśb – informuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.

Policjanci ukarali uczestników chrzcin i właściciela lokalu gastronomicznego. Wszyscy dostali mandaty. Nakazano im także rozejść się do domów. 

Aktualnie nie ma na terenie powiatu średzkiego osób zarażonych koronawirusem ani hospitalizowanych. Równocześnie 123 mieszkańców jest na kwarantannie, a 196 jest objętych nadzorem. Statystyki mogą się w każdej chwili zmienić. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad. 
Źródło: KPP Środa Wlkp.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.