Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Zmarła druga osoba zarażona koronawirusem w powiecie

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 98 Autor:

W krotoszyńskim szpitalu zmarła starsza pacjentka. Była zarażona koronawurusem. Informację o pozytywnym wyniku zrobionego jej testu Wielkopolski Urząd Wojewódzki podał dzisiaj rano.

Zmarła druga osoba zarażona koronawirusem w powiecie
Niestety po południu krotoszyński szpital poinformował o śmierci pacjentki.

- Z przykrością informujemy, że starsza pacjentka, przewlekle chora, u której wykryto koronawirusa, zmarła. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.

Kobieta należała do grupy ostatnich ośmiu osób z powiatu krotoszyńskiego, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozostałe siedem zostało przetransportowanych do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Obecnie 12 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego zakażonych koronawirusem przebywa w szpitalach.
 
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że zmarł 85-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Był pierwszą osobą zakażoną koronawirusem w powiecie krotoszyńskim Jako przyczynę zgonu lekarze podali choroby współistniejące, więc nie jest wykazywany w statystykach publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.
Źródło: Rzecz Krotoszyńska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.