Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

W szpitalu działają tylko SOR i „wieczorynka”

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 157 Autor:

Krotoszyński sanepid dzisiaj podjął decyzję o zamknięciu aż czterech oddziałów SPZOZ. Będą działały tylko SOR i „wieczorynka”.

W szpitalu działają tylko SOR i „wieczorynka”
Kolejne pięć osób zostało zakażone koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. W sumie już u ponad 40 mieszkańców wykryto COVID-19. Wśród nich jest personel medyczny szpitala w Krotoszynie. Sanepid dzisiaj podjął decyzję o zamknięciu aż czterech oddziałów SPZOZ. Będą działały tylko SOR i „wieczorynka”.

Cztery pielęgniarki, salowa i sześciu pacjentów to osoby z powiatu krotoszyńskiego, u których w czwartek rano potwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa. Tylko dziś (do momentu publikacji tekstu) do grona zakażonych na terenie powiatu krotoszyńskiego dołączyło dziewięć osób. Wszystkie miały kontakt z osobą zakażoną.

Krotoszyński szpital informuje, że trwa dochodzenie epidemiologiczne mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z zakażeniem koronawirusem pacjentów i personelu lecznicy. Równocześnie zamykane są aż cztery oddziały szpitalne.
 

- Współpracując na bieżąco z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Krotoszynie, podejmujemy wszelkie możliwe działania mające na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Z tego powodu czasowo zawieszono działalność następujących oddziałów w Szpitalu przy ul. Mickiewicza 21 w Krotoszynie: Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Urazów Narządów Ruchu i Ortopedii Oddziału Chirurgicznego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologicznym Oddziału Wewnętrznego oraz Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, ul. Bolewskiego 14. O dalszym postępowaniu będziemy informować na bieżąco – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.


W Szpitalu Powiatowym przy ul. Mickiewicza pracują wyłącznie Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna „wieczorynka”. 
Źródło: SPZOZ Krotoszyn
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.