Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Siedmiu krotoszyńskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komenda zamknięta

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 138 Autor:
Redakcja poleca!

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie została zamknięta. Ze skutkiem natychmiastowym. To wynik pozytywnych testów na obecność koronawirusa w organizmach tamtejszych mundurowych.

Siedmiu krotoszyńskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komenda zamknięta
Wczoraj i dzisiaj Wielkopolska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o tym, że wśród zakażonych koronawirusem w powiecie krotoszyńskim jest siedmiu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Jednostka została zamknięta dziś. Ze skutkiem natychmiastowym.

- Uruchamiamy specjalną procedurę kryzysową. Cały obiekt zostanie wyłączony z użytku. Wszyscy policjanci tej jednostki, a jest ich 127, zostaną poddani kwarantannie. Obowiązki patrolowania tego terenu przejmie Komendant Powiatowy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Z Poznania wyślemy tam na wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji. Dla mieszkańców w pilnych sprawach czynny jest telefon alarmowy 112. Połączenia będą przekierowywane do Oficera Dyżurnego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.
 

(AKTUALIZACJA, 17:00)

W komisariacie pojawili się strażacy. Nie tylko z Krotoszyna. Także z Pleszewa i Ostrowa. Dezynfekują budynek i sprzęt należący do policjantów. Po to, aby komisariat z powrotem mógł być jak najszybciej otwarty. Na poniedziałek przewidziane jest spotkanie kryzysowe - wideokonferencja wojewody wielkopolskiego ze starostą, burmistrzem, dyrekcją szpitala, przedstawicielami sanepidu, policji i dyrekcją DPS w Baszkowie, gdzie zapadną dalsze decyzje odnośnie tego jak postępować. Spotkanie zaplanowano na 10:00. 

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.