Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Miasto i powiat krotoszyński mogą zostać zamknięte! Czy to konieczne?

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 195 Autor:

Na szczeblu wojewódzkim rozważane są różne warianty walki z koronawirusem w Krotoszynie.

Miasto i powiat krotoszyński mogą zostać zamknięte! Czy to konieczne?

Na szczeblu wojewódzkim rozważane są różne warianty walki z koronawirusem w Krotoszynie. Po zamknięciu szpitala i miejscowej komendy policji głos na ten temat zabrał Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski. Poniżej fragment rozmowy z radia Sud.

Czy wojewoda rozważa możliwość powołania zewnętrznego sztabu kryzysowego, dla powiatu krotoszyńskiego?

- Tak, rozważamy różne opcje. Być może będzie właśnie taki scenariusz. Po wielu rozmowach z moim sztabem kryzysowym uważam, że pewne scenariusze trzeba będzie wprowadzić.

Istnieje obawa, że mieszkańcy zostaną odizolowani, a powiat krotoszyński praktycznie zamknięty?

- Nie wykluczamy żadnych możliwości. Dla nas istotne jest to, aby mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego mieli w sobie bardzo dużo dyscypliny i zdrowego rozsądku. Niestety docierają do nas głosy, że wielu mieszkańców powiatu krotoszyńskiego przemieszcza się do innych powiatów, robiąc tam zakupy. Mamy świadomość, że skala zachorowań w powiecie krotoszyńskim jest bardzo duża, a jednocześnie liczba kontaktów osób „dodatnich” jest bardzo szeroka. Nawet, gdy ktoś czuje się dobrze w tej chwili, to nie ma pewności, że nie jest zarażony koronawirusem i tym samym nie zaraża kolejnych osób.

* * *

Z pewnością tak radykalny krok wywołałby negatywne reakcje mieszkańców miasta i całego powiatu. Miejscowy sztab kryzysowy pracuje nad kwestią jeszcze skuteczniejszego zabezpieczenia miasta. W najbliższym czasie powinniśmy poznać jego inicjatywy.  Epidemia jest nieubłagana i czas nagli!

Źródło: Rzecz Krotoszyńska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.