Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Już wiadomo, czy powiat krotoszyński będzie zamknięty

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 596 Autor:
Redakcja poleca!

Zakończyła się wideokonferencja władz wojewódzkich i samorządowych. Dyskutowano na niej o przyszłości Krotoszyna i powiatu krotoszyńskiego. Podjęto decyzję co do tego, czy powiat zostanie zamknięty.

Już wiadomo, czy powiat krotoszyński będzie zamknięty
Ani Krotoszyn, ani miejscowości powiatu krotoszyńskiego nie będą zamknięte. To najważniejsze ustalenia z wideokonferencji wojewody wielkopolskiego z udziałem starosty, burmistrza, szefa powiatowego sztabu zarządzania antykryzysowego, dyrektora szpitala oraz komendantów policji i straży pożarnej w Krotoszynie.

- Nie ma mowy o zamknięciu powiatu krotoszyńskiego - mówi Marzena Wiśniewska, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Rzeczy Krotoszyńskiej.

Równocześnie władze samorządowe będą chciały uniemożliwić wyjazdy mieszkańców do sąsiednich powiatów. Np. na zakupy. Przygotują one także pomieszczenia dla osób na kwarantannie. Władze miasta i powiatu apelują o to, żeby nie panikować. Zapewniają, że wszystkie sklepy będą funkcjonowały normalnie. Nie ma więc potrzeby, aby wyjeżdżać do ościennych powiatów.

- Pan wojewoda i władze powiatu oraz miasta i gminy Krotoszyn uznali, że należy wdrożyć zalecenia dla mieszkańców, aby ściśle przestrzegali obostrzeń obowiązujących w stanie epidemii. Dużo zależy od nas samych. Tymczasem zarówno do wojewody, jak i do starosty docierały ostatnio informacje o niefrasobliwości mieszkańców - podkreśla Marzena Wiśniewska Rzeczy Krotoszyńskiej.

Jeszcze dziś odbędzie się druga wideokonferencja z udziałem władz samorządowych i wojewódzkich. Zaplanowano ją na 16:00.
Źródło: Rzecz Krotoszyńska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.