Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Wojewoda krótko trzyma władze Krotoszyna w związku z koronawirusem

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 114 Autor:

Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, ponownie rozmawiał ze starostą krotoszyńskim, burmistrzami i wójtami z powiatu. W konferencji udział wzięli również przedstawiciele Sanepidu i szpitala.

Wojewoda krótko trzyma władze Krotoszyna w związku z koronawirusem

Podczas wideokonferencji wojewoda zwrócił uwagę, że kluczowym czynnikiem jest uporządkowanie sytuacji w szpitalu.

- Nie możemy dopuścić do paraliżu szpitala, przede wszystkim w aspekcie kadrowym. Dlatego ze szczególną troską trzeba pochylić się nad sytuacją organizacyjną w placówce - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Krotoszyńscy strażacy od rana odkażają i ozonują lecznicę.
 

Samorządowcy przedstawili działania podjęte w ciągu ostatnich 24 godzin, które są efektem poniedziałkowej wideokonferencji. W przygotowaniu jest miejsce zbiorowej kwarantanny w powiecie krotoszyńskim. Z kolei burmistrz Krotoszyna przeprowadza odkażanie miasta. Dużym problemem jest przenoszenie wirusa do ościennych powiatów, m.in. pleszewskiego, w którym wzrosła liczba osób zarażonych poprzez zarażenie się pacjentów przeniesionych ze szpitala w Krotoszynie do Pleszewa.
 

- Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo pacjenci powinni trafić do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. Już się tam znajdują, natomiast szpital w Pleszewie jest zobligowany do podjęcia pilnych działań zabezpieczających. Kluczowe jest zabezpieczenie personelu medycznego i dezynfekcja placówki - dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.