Dzisiaj jest: 17.8.2022, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

NFZ zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w szpitalu

Dodano: 2 lata temu Czytane: 570 Autor:

Wielkopolski Oddział NFZ złożył zawiadomienie do prokuratury. Dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa w szpitalu w Krotoszynie. Chodzi o liczne zakażenia koronawirusem w SPZOZ.

NFZ zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w szpitalu
O tym, że wielkopolski Narodowy Fundusz Zdrowia złożył doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w krotoszyńskim szpitalu informuje Radio Poznań. Jak pisze Danuta Synkiewicz na radiopoznan.fm, chodzi o możliwe nieprawidłowości, które wystąpiły w SPZOZ  i doprowadziły do zakażenia koronawirusem kilkudziesięciu pacjentów i członków personelu medycznego. 

Zawiadomienie składa się z dwóch wątków. Pierwszy dotyczy ewentualnych nieprawidłowości w organizacji pracy szpitala i opieki nad pacjentami na oddziałach. Drugi – transportu dwóch pacjentów do innego szpitala. Czynności prowadzone są w sprawie, a nie przeciwko komuś. Chodzi o paragraf 165 kodeku karnego, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz spowodowania zagrożenia epidemiologicznego przez szerzenie się choroby zakaźnej. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie.

Krzysztof Kurowski, dyrektor SPZOZ w Krotoszynie wydał dziś oświadczenie.
- (…) zapewniam, że podejmuję intensywne działania, by doprowadzić do jak najszybszego uruchomienia zamkniętych oddziałów. Dzięki ogromnej pracy części przedstawicieli kadry kierowniczej, administracyjnej, medycznej, naszych pracowników działu utrzymania czystości oraz pomocy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie prowadzimy intensywne działania w celu jak najszybszego powrotu do pełnej działalności szpitala. Informuję, że zdezynfekowaliśmy pomieszczenia oddziałów szpitala przy ul. Mickiewicza, które są już gotowe na powrót zdrowej kadry medycznej i przyjęcia pacjentów. Poszczególne oddziały będą otwierane na nowo wówczas, gdy skompletujemy zespoły medyczne w odpowiedniej liczbie osób, gwarantujące nam możliwość ciągłości pracy oddziału. Obecnie większość personelu przebywa na kwarantannach i wraca do zdrowia. Doceniam ich poświęcenie i pracę w warunkach walki z epidemią koronawirusa. (…) Informuję, że do 8 kwietnia, w krotoszyńskim Szpitalu, przebadaliśmy ok. 330 osób, które dały ok. 60 wyników pozytywnych (pacjenci i personel). Podaję szacunkowe liczby, ponieważ w poszczególnych przypadkach czekamy jeszcze na uzyskanie pojedynczych wyników – pisze między innymi w oświadczeniu.
Dyrektor ani słowem nie odnosi się do doniesień jakoby wielkopolski NFZ zawiadomił prokuraturę w sprawie szpitala.
Źródło: Radio Poznań
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.