Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

W Wielką Sobotę sklepy otwarte krócej

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 110 Autor:

Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w tym sobotę poprzedzającą Wielkanoc - wszystkie sklepy tego dnia mogą być otwarte maksymalnie do godzin 14:00.

W Wielką Sobotę sklepy otwarte krócej

- Sklepy Biedronki w sobotę otwarte będą do 14:00, ale płatności przy kasie przyjmowane do 13:55 - poinformowała sieć.

Jak poinformowało biuro prasowe sieci, w sobotę sklepy Tesco będą czynne do godz. 13:00.

Z informacji podanych na stronie internetowej sieci Kaufland wynika, że w sobotę przed Wielkanocą markety sieci otwarte są do 13:00.

Lidl również zmienił godziny otwarcia sklepów przed świętami. W Wielką Sobotę dyskonty będą pracować do 13:30. Również markety sieci Dino 11 kwietnia pracują do 13:30.

Sieć Netto podała, że w sobotę jej sklepy będą pracować do 13:00. Również wszystkie sklepy pod szyldem Auchan w przedświąteczną sobotę czynne będą do 13:00.

Większość sklepów sieci Carrefour w sobotę przed Wielkanocą otwarta jest do 13:00.

Jak poinformowało biuro prasowe sieci Żabka, ich sklepy są czynne od 6:00 do 22:00.

- Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Dlatego decyzję o otwarciu sklepów w Wielką Sobotę, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach - podała sieć.

W związku z pandemią w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, w przeliczeniu na jedną kasę. Przed wejściem do sklepu trzeba obowiązkowo zakładać rękawiczki. W godzinach od 10:00 do 12:00 tylko osoby powyżej 65. roku życia mogą zrobić zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach.

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.