Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

W Warszawie wylądował największy samolot świata ze sprzętem medycznym z Chin

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 109 Autor:

Lotniczy kolos wylądował na lotnisku w Warszawie o 10:00. Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki: KGHM Polska Miedź i Lotos.

W Warszawie wylądował największy samolot świata ze sprzętem medycznym z Chin

Największy transportowy samolot świata przywiózł z Chin do Polski ładunek z niezbędnymi środkami do walki z koronawirusem. Na pokładzie samolotu jest m.in. 7 mln maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych.
 

Antonov An-225 Mriya to największy samolot na świecie. Maszyna ma ponad 84 m. długości, napędzana jest sześcioma silnikami odrzutowymi. Samolot został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Powstał w 1988 roku w czasach ZSRR w zakładach lotniczych Aviant. Jest tak duży, że jest w stanie przewieźć prom kosmiczny na swoim grzbiecie, a w ładowni blisko 100 samochodów osobowych. Obecnie An-225 Mriya jest używany komercyjnie od 2001 roku przez ukraińskie linie Antonov Airlines do transportu ciężkich ładunków. Maszyna gościła w Polsce w 2003 i w 2005 roku.
 

Wtorkowy transport jest kolejnym zorganizowanym przez KGHM na apel premiera Mateusza Morawieckiego. Pierwszy samolot wylądował 26 marca. Łączna wartość materiałów medycznych, zakupionych ze środków spółki to około 15 mln dol.

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.