Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Mateusz Morawiecki: "Potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach"

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 142 Autor:

Szef rządu zwołał konferencję prasową. Pojawił się na niej wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Morawiecki zwrócił uwagę, że potrzebna jest odbudowa polskiej gospodarki.

Mateusz Morawiecki: "Potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach"

- Musimy odbudowywać i wzmacniać te części naszej gospodarki, które będą pomagały nam, pomagały całemu społeczeństwu wydostać się z tych gospodarczych kłopotów, które wpadamy na skutek koronawirusa. Potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach. Fundusz Dróg Samorządowych to element walki z efektami koronawirusa. Wraz z wielkim programem inwestycji publicznych chcemy przeznaczyć dodatkowe środki również na drogi samorządowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

W tym kontekście wskazał, że jednym z takich działów jest budownictwo. Powołując się na dane GIS wskazał, że na budowach "mamy pewien typ pracy, który powoduje, że nie ma z tego sektora znaczącej liczby nowych przypadków osób zarażonych koronawirusem". Morawiecki dodał, że wzmocniony program Fundusz Dróg Samorządowych jest istotnym elementem wyprowadzania Polski na właściwe tory gospodarcze.

- Jest dodatkowym elementem walki z koronawirusem, a zwłaszcza ze skutkami gospodarczymi koronawirusa. Potrzebujemy kontrofensywy, potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach. Fundusz Dróg Samorządowych to ponad 3 mld zł i to nie jest nasze ostatnie słowo - zaznaczył szef rządu.

Jak tłumaczył, wraz z wielkim programem inwestycji publicznych władza chce przeznaczyć dodatkowe środki również na drogi samorządowe.

- Po to żeby wraz z samorządami, ale głównie w oparciu o środki publiczne, centralne, środki z budżetu państwa przekazać pewien impuls rozwojowy dla samorządów, dla małych i średnich firm - mówił premier Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki zauważył, że gminne czy powiatowe inwestycje drogowe wykonują zwykle lokalne firmy. Małe i średnie, które zatrudniają u siebie ludzi z danego terenu. Dlatego też to właśnie im, jako pierwszym, postanowił pomóc rząd.Wykorzystując do tego Fundusz Dróg Samorządowych Andrzej Adamczyk dodał, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, który nie zatrzymał branży budowlanej, a tym samym inwestycji z powodu pandemii. To, jak przekonywał minister infrastruktury pozwoliło zmniejszyć skutki koronawirusa dla krajowej gospodarki.

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.