Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Pierwsze przypadki koronawirusa w powiatach średzkim i wrzesińskim

Dodano: rok temu Czytane: 252 Autor:

Powiat średzki długo opierał się koronawirusowi. Do wczoraj był jednym z czterech w Wielkopolsce, gdzie nie potwierdzono ani jednej osoby zakażonej SARS-COV-2. Tak samo wrzesiński. To już przeszłość.

Pierwsze przypadki koronawirusa w powiatach średzkim i wrzesińskim

O pierwszej osobie chorej na COVID-19 na terenie powiatu średzkiego poinformowano na profilu społecznościowym tamtejszego Starostwa Powiatowego. 

- Osoba zakażona to 36-letnia kobieta z gminy Środa Wielkopolska, która przebywała i nadal przebywa w kwarantannie domowej pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. (...) Za chorą pacjentkę trzymamy kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! - czytamy w notatce. 

Pojawił się też apel do mieszkańców o zachowanie wszystkich środków ostrożności, dbanie o zdrowie, przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa. Władze powiatu proszą również o zachowanie spokoju, rozsądku i opanowania. Zauważają, że „panika może tylko zaszkodzić”.

Informacje o pierwszym zakażeniu podano też w powiecie wrzesińskim.

- Zarażony czuje się dobrze i nie wymaga hospitalizacji, został więc odwieziony do domu, gdzie będzie odizolowany od innych. Lekarze na bieżąco kontrolują jego stan i jeśli tylko będzie taka potrzeba trafi on ponownie do szpitala. Niestety, na razie nie wiadomo czy pacjent zaraził się będąc za granicą, czy może miał kontakt z zakażoną osobą w kraju - podało Radio Września.

Na mapie województwa wielkopolskiego zostały jeszcze tylko dwa powiaty „wolne” od koronawirusa. To: międzychódzki oraz kolski. Najgorsza sytuacja jest w powiecie krotoszyński i w Kaliszu. W pierwszym zdiagnozowano już 191 zakażonych, w drugim 155. Informacje o chorych z powiatów średzkiego i wrzesińskiego pojawiły się już po 21:00, więc nie zostały ujęte w dzisiejszych statystykach województwa wielkopolskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp. oraz Radio Września
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.