Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Fałszywy generał armii ukraińskiej (ZDJĘCIA)

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 89 Autor:

Wyniki przeszukania jednego z domów pod Poznaniem okazały się zaskakujące. Policjanci znaleźli tam 27 sztuk różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji.

Fałszywy generał armii ukraińskiej (ZDJĘCIA)
Nietypowy arsenał należał do jednej osoby. Mężczyzna podawał się za wojskowego z Ukrainy i dysponował dużą ilością broni. Pojawiały się informacje, że miał on być w stopniu generała. Policjanci sprawdzili na pozór nieprawdopodobną historię. 
- W mieszkaniu podejrzanego policjanci znaleźli 27 różnych egzemplarzy broni. Niektóre były na ostrą amunicję bojową. Znaleziono także dokumenty z cechami ukraińskich urzędów. Podczas przeszukania od razu w oczy policjantów rzucił się widok granatów. Wyglądały idealnie, jak prawdziwe. Wdrożono nawet specjalną procedurę. Wówczas na miejsce przyjechała specjalna ekipa pirotechników z SPKP z Poznania. Po wykręceniu zapalników okazało się, że na szczęście były to perfekcyjnie wykonane repliki – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Właściciela arsenału nie było w domu. Druga ekipa policjantów namierzyła go w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

- Byli zdumieni, kiedy go zobaczyli w mundurze Armii Ukraińskiej – podaje mł. insp. Andrzej Borowiak.

Zatrzymanemu mężczyźnie zostały postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i znęcania się nad rodziną. Na wniosek policji i prokuratury został aresztowany przez sąd. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara do 8 lat więzienia.

To, co policjanci znaleźli w domu zatrzymanego mężczyzny, zobaczcie w galerii pod artykułem.

Źródło: KWP w Poznaniu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.