Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Zakażeni koronawirusem będą trafiali nie tylko do Poznania

Dodano: rok temu Czytane: 233 Autor:

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję o utworzeniu kolejnego szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce. Opieka nad pacjentami wyłącznie z COVID-19 będzie sprawowana w Wolicy.

Zakażeni koronawirusem będą trafiali nie tylko do Poznania

Decyzją wojewody wielkopolskiego w szpital jednoimienny, czyli przyjmujący wyłącznie osoby zakażone koronawirusem, zamieniony został Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

- Dziś w trybie natychmiastowym podjąłem decyzję o organizacji nowego szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce. Moja decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa. Celem naszych działań jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognisk COVID-19 – tłumaczy Łukasz Mikołajczyk.

Wojewoda wielkopolski poinformował już o decyzji Ministerstwo Zdrowia, które zabezpieczyło 10 respiratorów. Obecnie w szpitalu w Wolicy przebywa 28 pacjentów, którzy zostaną przeniesieni do innych placówek. W nowym szpitalu jednoimiennym do dyspozycji pacjentów będzie blisko 100 łóżek. Wojewoda podjął także decyzje o transporcie pacjentów z prywatnej placówki do szpitala jednoimiennego w Wolicy. Kierownictwo prywatnego Domu Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu, mimo przeszkolenia nowego personelu, odmówiło przyjęcia pomocy kadrowej.

– Dla wielu z nas to wielki czas próby. Na tę próbę nie można jednak narażać osób najsłabszych – dodaje Łukasz Mikołajczyk.

Szpital w Wolicy będzie drugą placówką jednoimienną. Pierwszą jest, uruchomiony w marcu 2020 roku, szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Obecnie w Wielkopolsce liczba zakażeń wynosi 1.050. Zmarło 57 osób, a 79 ozdrowiało.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.