Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: "Udało nam się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa"

Dodano: rok temu Czytane: 168 Autor:

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zauważył podczas środowej konferencji prasowej, że poza momentami, w których wykrywane są ogniska zachorowań, skala wzrostów zachorowań jest mniej więcej stabilna.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: "Udało nam się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa"

- Skala wzrostu zachorowań na koronawirusa jest stabilna, potwierdzamy między 300 a 400 przypadków dziennie, co oznacza, że udało nam się ograniczyć transmisję poziomą. Nie ma tej bezpośredniej transmisji od człowieka do człowieka na ulicy - mówił Wojciech Andrusiewcz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, na dzisiejszej konferencji prasowej. 

Wyjaśnił, że to oznacza, iż nie ma bezpośredniego dużego zarażania w skupiskach ludzkich, są tylko w tych małych - tj. domach pomocy społecznej lub ośrodkach leczniczo-opiekuńczych.

- Nie ma tej transmisji od człowieka do człowieka na ulicy, bo w takim przypadku mielibyśmy codzienną skalę wzrostów, która by systematycznie rosła - podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

Zdaniem rzecznika ministerstwa, stabilność ilości wzrostów oznacza, że "transmisji w społeczeństwie jako takiej nie mamy dużej i udało się ją pohamować wprowadzonymi obostrzeniami". Dodał również, że prowadzone obecnie działania rządu ukierunkowane w celu zwalczania ognisk zachorowań m.in. w szpitalach lub DPS-ach. Wojciech Andrusiewicz poinformował też, że w środę odnotowana została największa skala wzrostu wykonanych dziennie testów.

- Dzisiaj w ciągu niecałej doby mamy wykonanych ponad 14,2 tys. testów. Bardzo nas to cieszy - powiedział.

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.