Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Policja: "Staranowana Mazda uderzyła w mur więzienia"

Dodano: rok temu Czytane: 179 Autor:

Kierował samochodem bez uprawnień. Był pijany. Rozbił nowe Audi A4, Mazdę i Volkswagena Golfa. Uszkodził dwa budynki. Wszystko to w centrum Środy Wlkp.

Policja: "Staranowana Mazda uderzyła w mur więzienia"
30-letni mieszkaniec Środy Wlkp. nie sądził, że wesoły sobotni wieczór, spędzony w towarzystwie swojego rówieśnika, zakończy w policyjnym areszcie. Do takiego finału przyczynił się alkohol.

- Kierując świeżo zakupionym audi A4 stracił panowanie nad autem i uderzył w zaparkowaną na ul. Garncarskiej Mazdę oraz stojącego po drugiej stronie ulicy Volkswagena Golfa. Metą okazała się pobliska kamienica, na której pijany kierowca zakończył swój rajd. Ucierpiał również budynek pobliskiego Aresztu Śledczego. W wyniku silnego zderzenia staranowana Mazda uderzyła w mur więzienia – relacjonuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.

Po całej drogowej eskapadzie kierowca i pasażer zbiegli. Świadkowie tych niecodziennych wydarzeń w centrum miasta poinformowali o nich policjantów.  

- Mundurowi ustalili rysopis obu mężczyzn i krótko po zdarzeniu zatrzymali kierowcę. Pasażera również ujęto. Funkcjonariusze zauważyli go niedaleko miejsca zdarzenia, gdy chował się za znakiem drogowym – mówi asp. Edyta Kwietniewska.

Początkowo zatrzymano w policyjnym areszcie obu mężczyzn. Ostatecznie po wytrzeźwieniu zarzuty za popełnione przestępstwo i szereg wykroczeń usłyszał jeden z nich.

- Odpowie on za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie w stanie nietrzeźwości – informuje oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp.

O wysokości kary dla 30-latka zadecyduje sąd.
Tutaj możecie zobaczyć, jak wyglądało rozbijanie samochodów.  
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.