Dzisiaj jest: 28.5.2022, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Chcesz wiedzieć, czy masz koronawirusa? Możesz to sprawdzić w szpitalu powiatowym

Dodano: 2 lata temu Czytane: 473 Autor:

Gostyń jest kolejnym miastem w Wielkopolsce – po Poznaniu – w którym można wykonać test na koronawirusa metodą drive-thru. Bez wychodzenia z samochodu.

Chcesz wiedzieć, czy masz koronawirusa? Możesz to sprawdzić w szpitalu powiatowym
Badanie jest skierowane dla klientów indywidualnych, u których nie ma przesłanek zdrowotnych lub epidemiologicznych do wykonania testu na koronawirusa. Testy są wykonywane w gostyńskim szpitalu. Wystarczy podjechać na parking po byłym PKS-ie. Można też podejść – usługa jest skierowana również do osób niezmotoryzowanych. Punkt poboru wymazów do przeprowadzenia testów jest czynny od poniedziałku do piątku od 7:00 do 10:30. Koszt wykonania testu to 590 zł.

Takie testy do tej pory można było przeprowadzić tylko w Poznaniu. W Gostyniu, nie dość, że testy na koronawirusa przeprowadza się w szpitalu powiatowym (nie przez prywatną firmę, jak ma to miejsce w Poznaniu) to wykonawcy tej idei poszli o krok dalej. Umożliwili oni również wykonanie testu potwierdzającego lub zaprzeczającego COVID-19 bez wychodzenia z domu.

Testy „wyjazdowe” do mieszkańców powiatu gostyńskiego odbywają się od poniedziałku do czwartku od 13:00 do 18:00. Wystarczy zadzwonić pod nr tel.: 65 322 68 11. Z tym, że badanie w domu jest droższe niż samodzielne stawienie się w punkcie poboru wymazów testów. Kosztuje 690 zł.


Niezależnie od tego, czy wymaz zostanie pobrany w punkcie czy w domu pacjenta, deklarowany czas oczekiwania na wynik testu to 48 godzin. Można go sprawdzić online, na stronie: wyniki.diag.pl.

Jednocześnie przypominamy, że w przypadku wystąpienia objawów koronawirusa lub przebywania w kwarantannie na skutek kontaktu z osobą zarażoną, testy na jego obecność w organizmie wykonywane są bezpłatnie.
Źródło: Powiat Gostyński
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.