Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Zakończył się transport pacjentów do szpitala w Wolicy

Dodano: rok temu Czytane: 184 Autor:

Do jednoimiennego szpitala w Wolicy zostało przetransportowanych 43 pacjentów z COVID-19.

Zakończył się transport pacjentów do szpitala w Wolicy

- W szpitalu jednoimiennym w Wolicy są już wszyscy pacjenci przekazani przez kaliski Salus. Organizacja placówki w tak krótkim czasie była niełatwym, ale koniecznym zadaniem i jestem przekonany, że w tym miejscu uda się uratować zdrowie i życie wielu osób. Do Wolicy będą przekazywani kolejni pacjenci, szczególnie z obszaru południowej Wielkopolski, gdzie przypadków COVID-19 mamy najwięcej w województwie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który zdecydował o utworzeniu drugiego szpitala jednoimiennego w Wolicy.

Szpital dysponuje 120 łóżkami rozplanowanymi na piętrze i parterze budynku. W pracach inwestycyjnych uczestniczyli żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Nowy jednoimienny szpital dysponuje środkami ochrony osobistej oraz 10 respiratorami. Docelowo będzie ich 13. Na miejscu opiekę nad pacjentami sprawuje dziewięciu lekarzy oraz 35 pielęgniarek. Wsparciem dla nich będzie także anestezjolog ze szpitala wojewódzkiego w Kaliszu.

Z kolei przy wsparciu 12. brygady WOT, II Wojskiego Szpitala Wojskowego we Wrocławiu, Batalionu Chemicznego z Śremu oraz żandarmerii wojskowej i policji przetransportowanych zostanie 24 pensjonariuszy domu pomocy społecznej w Kaliszu i pięciu z DPS-u w Pleszewie do jednoimiennego szpitala w Poznaniu.

- Obecnie oczekujemy także na wyniki 124 wymazów pobranych w domu pomocy społecznej w Kaliszu. Jeśli będziemy mieli do czynienia z wynikami dodatnimi, pacjenci będą transportowani do Poznania i Wolicy – tłumaczy dyrektor wydziału zdrowia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Damian Marciniak.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk rozważa również uruchomienie trzeciego szpitala jednoimiennego na terenie Wielkopolski. 

– Mamy wytypowane placówki, które będą w stanie przyjmować pacjentów z koronawirusem. O tym, gdzie powstanie kolejny szpital, poinformuję w ciągu najbliższych dni – dodaje wojewoda.

Całej wypowiedzi wojewody wielkopolskiego posłuchajcie tutaj.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.