Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Łukasz Szumowski: "Dopóki nie pokonamy wirusa, wakacje w określonym reżimie sanitarnym"

Dodano: rok temu Czytane: 224 Autor:

Pytany o perspektywę wakacyjną Łukasz Szumowski, minister zdrowia, powiedział, że jeszcze jest wiele niewiadomych. Dopóki wirus nie zniknie, musimy zapomnieć o wakacjach takich, jak kiedyś.

Łukasz Szumowski: "Dopóki nie pokonamy wirusa, wakacje w określonym reżimie sanitarnym"

- Trudno prognozować na razie, jak będą wyglądały wakacje, ale na pewno nie tak, jak do tej pory. Dopóki nie pokonamy wirusa, będziemy musieli zastosować się do pewnych reżimów sanitarnych, nawet w czasie urlopu. Po pierwsze nie wiemy, jak szybko wzrośnie liczba chorych. Po drugie, o takich wakacjach jak kiedyś, trudno nam myśleć. To nie oznacza, że w ogóle nie możemy myśleć o wakacjach, ale muszą to być wakacje w takim reżimie sanitarnym dopóki wirus nie zniknie, dopóki nie będziemy mieli szczepionki, dopóki nie będziemy mieli leków - mówi Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia wyjaśnia, że chodzi o zachowanie bezpiecznego dystansu od innych, unikanie dużych zbiorowisk i imprez. Podkreśla, że epidemia wymusza mocno zmianę naszych zachowań. Aktualnie rząd analizuje to, jak pierwszy etap łagodzenia obostrzeń wpływa na rozwój epidemii  w Polsce.

- Widzimy już ludzi w lasach, parkach, przemieszczających się, uprawiających sport i będziemy komunikowali, co dalej. Te wszystkie analizy, obostrzenia prowadzą do tego, żebyśmy mogli w sposób odpowiedzialny mówić o tym, co dalej. (…) Te działalności nasze zależą od tego, jak będziemy zachowywali się dzisiaj. Nasze dzisiejsze zachowanie da nam szansę wprowadzić kolejne etapy, które chcielibyśmy wprowadzić, jeśli dziś będziemy się zachowywali odpowiedzialnie i rozsądnie - dodaje Łukasz Szumowski.

Jak wynika z rządowych zapowiedzi, pierwsze decyzje o tym jak dalej potoczy się nasze życie w dobie epidemii mogą zapaść już w tym tygodniu. 

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.