Dzisiaj jest: 17.8.2022, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Punkt testów na koronawirusa. Mobilny i darmowy

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1080 Autor:

Na Placu Targowym w Krotoszynie uruchomiony zostanie darmowy samochodowy punkt pobrań prób COVID-19 drive-thru. Będzie działał przez trzy dni

Punkt testów na koronawirusa. Mobilny i darmowy
Od 4 do 6 maja w Krotoszynie zostanie uruchomiony samochodowy punkt pobrań prób COVID-19 drive-thru. Znajdzie się on na Placu Targowym. Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły przebadać się bezpłatnie. Po wcześniejszej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną. Rejestracja ruszy jutro, tzn. 30 kwietnia. Będzie trwała od 10:00 do 16:00 pod nr tel.: 61 656 80 75.

- Wszyscy mamy świadomość problemu, jakim jest koronawirus, dlatego moim zadaniem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Mamy możliwości, by taki mobilny punkt uruchomić, dlatego – ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń – wybrałem Krotoszyn. Nie wykluczam, że w kolejnych dniach samochodowy punkt pobrań pojawi się w innych miastach. Jeśli pewne procedury można ułatwić, robimy to – mówi Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Punkt poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych. Będzie realizowany przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, we współpracy z lokalnym samorządem. Akceptację dla pomysłu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej dał wojewoda. Punkt poboru w Krotoszynie powstanie na bazie kontenerów. Jego obsługą od 10:00 do 18:00 zajmą się żołnierze oraz pracownicy inspekcji sanitarnej z Krotoszyna i Ostrzeszowa. Zgodnie z założeniami, przewidywany czas poboru próby wyniesie ok 15 min. Pobrane wymazy zostaną przekazane do laboratorium, które przeprowadza badania diagnostyczne.

Po trzech dniach pracy punktu poboru w Krotoszynie, planowane jest jego uruchomienie w innym miejscu województwa wielkopolskiego. Do tej pory w powiecie krotoszyńskim odnotowano 260 przypadków zakażeń koronawirusm. Od początku pandemii w Wielkopolsce wykonano ponad 27 tys. testów.
Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.