Dzisiaj jest: 28.5.2022, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Mobilny rozkład jazdy autobusów

Dodano: 3 lata temu Czytane: 440 Autor:

Już nie trzeba nerwowo spoglądać na zegarek, biec w podskokach na przystanek bądź marznąć na nim. Koniec z pełnym zdziwienia: „Już odjechał?” lub zdenerwowania: „Jeszcze nie przyjechał?!”.

Mobilny rozkład jazdy autobusów
Dzięki usłudze kiedyprzyjedzie.pl dokładną godzinę postoju autobusu na konkretnym przystanku można sprawdzić za pomocą serwisu internetowego bądź aplikacji mobilnej lub wiadomości SMS. Aplikacja umożliwia wyświetlenie wirtualnej tablicy z najbliższymi odjazdami środków komunikacji miejskiej i podmiejskiej ze wskazanego przez pasażera przystanku. Przystanek można wybrać z listy, wyszukać go na mapie, a nawigacja pomoże do niego dotrzeć.

Dlatego też np. rodzice mają bezpośredni dostęp do wiadomości o tym, gdzie aktualnie znajduje się autobus wiozący ich dzieci z, lub do, szkoły i o ewentualnych jego opóźnieniach. Wdrożenie usługi ułatwia życie nie tylko pasażerom, ale także dyspozytorom. Ci posiądą wiedzę o rzeczywistym położeniu wszystkich autobusów, z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dzięki systemowi więc w łatwy sposób będą poprawiane rozkłady jazdy autobusów na wszystkich liniach.
           
Przypomnijmy, że przetarg na bezpłatną komunikację miejską i podmiejską w gminie Gostyń wygrała MILLA Spółdzielnia z Leszna i to jej autobusy obsługują mieszkańców gminy. Będą to robiły do końca 2020 roku. Zadeklarowane w przetargu pojazdy są z roczników 2006 oraz 2007 i posiadają normę spalin co najmniej Euro IV i wyższą.Z serwisu kiedyprzyjedzie.pl można korzystać na kilka sposobów:
- odwiedzając stronę internetową www.gostyn.kiedyprzyjedzie.pl – w oknie wyszukiwania w zakładce „przystanki” należy wpisać nazwę przystanku, jego numer lub też wskazać go na mapie. Po kliknięciu otrzymujemy informację o czasie pozostałym do najbliższych odjazdów. Aktualizacja danych odbywa się automatycznie co 15 sekund;
- korzystając z mobilnej wersji strony – użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela odjazdów;
- instalując w telefonie aplikację, dostępną dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android lub Windows Phone;
- wysyłając SMS o treści: pl.kp.gostyn.<numer przystanku> pod numer: 70711 (przykładowa treść SMS: pl.kp.gostyn.4). Numery przystanków można znaleźć na stronie www.gostyn.kiedyprzyjedzie.pl lub na rozkładach jazdy zamontowanych na przystankach autobusowych. Koszt wysłania jednego SMS wynosi 0,62 zł.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.