Dzisiaj jest: 29.9.2021, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Sprzęt z serem

Dodano: 3 lata temu Czytane: 375 Autor:

Ponad 250 tys. zł jest wart sprzęt, który trafił do szpitala w Gostyniu. Ultrasonograf USG oraz dwa stanowiska do resuscytacji noworodków placówce podarowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Sprzęt z serem
Pozyskanie sprzętu od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wcale nie było łatwe. - Po poprzednim finale sztab WOŚP w Gostyniu złożył wniosek, przygotowany wspólnie z lekarzami pediatrami z gostyńskiego szpitala, do fundacji WOŚP. Wskazaliśmy w nim najpilniejsze potrzeby sprzętowe – mówi Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP działającego  przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. W odpowiedzi na pismo powiatowego sztabu WOŚP do gostyńskiego szpitala trafiły trzy nowoczesne urządzenia o wartości ponad 250 tys. zł. – To piękny prezent fundacji Jurka Owsiaka dla małych pacjentów z całego naszego regionu – ocenia Mirosław Sobkowiak.

            Pod dach gostyńskiej lecznicy trafił kompaktowy, lekki, multidyscyplinarny ultrasonograf USG Samsung HS40 z głowicami do diagnostyki noworodków i dzieci. - Wykorzystuje on zaawansowane technologie przetwarzania i wizualizacji obrazu, wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium. Zaawansowane technologie zapewniają skuteczną i efektywną diagnostykę pacjenta, co pozwala na podejmowanie niezwykle precyzyjnych decyzji klinicznych. Sprzęt może też pracować z dorosłymi pacjentami – czytamy w informacji prasowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Szpital otrzymał także dwa stanowiska do resuscytacji noworodków Resuscitaire. - Urządzenia te, dzięki efektywnej terapii cieplnej oraz zestawie wbudowanych urządzeń resuscytacyjnych, tworzą ergonomiczne stanowisko oceny poporodowej oraz resuscytacji noworodka – informuje PCPR. W komplecie z przekazanym sprzętem znalazły się jeszcze bezpłatne wyjazdowe specjalistyczne szkolenia WOŚP dla lekarzy ratujących życie i zdrowie dzieci.
           
Przez 27 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fundacja prawie corocznie przekazywała gostyńskiemu szpitalowi sprzęt do ratowania zdrowia i życia noworodków oraz wspierający osoby starsze. Jego wartość to ponad 1 mln 200 tys. zł. - Ta stała pomoc fundacji WOŚP dla gostyńskiego szpitala to m.in. efekt bardzo aktywnego uczestnictwa mieszkańców, instytucji i firm powiatu gostyńskiego w corocznych finałach WOŚP. Za to bycie razem przez tyle lat i ofiarowanie nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim swoich serc i wsparcia dla idei pomocy najmłodszym i najstarszym dziękuję, w imieniu całego sztabu, wszystkim mieszkańcom ziemi gostyńskiej, boreckiej, pępowskiej, piaskowskiej, pogorzelskiej, ponieckiej i krobskiej – mówi Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP działającego  przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Ze sprzętu zakupionego dzięki tej akcji dla gostyńskiego szpitala korzystają: Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej, Oddział Noworodków, Dział Pomocy Doraźnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.