Dzisiaj jest: 6.7.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Nowi sołtysi

Dodano: rok temu Czytane: 242 Autor:

Mieszkańcy wsi na terenie gminy Środa Wlkp. wybierają swoich przedstawicieli na kolejne pięć lat. Tylko w trzech udało się wybrać sołtysa i skompletować radę sołecką. Zebrania potrwają do marca.

Nowi sołtysi
W Annopolu, Babinie, Bieganowie, Brodowie, Brzeziu, Czarnym Piątkowie, Chudzicach i Chwałkowie odbyły się już wyborcze zebrania sołeckie. - Dotychczas tylko na trzech spotkaniach wybrano nowych sołtysów – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp. W Brzeziu obowiązki po Wiesławie Olejniczaku przejął Paweł Ławniczak. W Brodowie Anna Woźnica-Ogińska objęła stanowisko po Januszu Stachowiaku. W Chudzicach natomiast nowym sołtysem został Adrian Pankowski.

Magistrat nie podaje przyczyn nieprzeprowadzenia wyborów w pozostałych pięciu sołectwach. - Zebrania potrwają do końca lutego – mówi Marta Machowiak. Wiadomości o nadchodzących zebraniach podawane są przez sołtysów danych miejscowości, np. na tablicach ogłoszeń. W każdym z zaplanowanych zebrań mieszkańcom wsi podczas wyborów towarzyszą Piotr Mieloch, burmistrz Środy Wlkp. oraz Paweł Wullert, przewodniczący rady miejskiej.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.