Dzisiaj jest: 6.7.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ucieczka na podwójnym gazie

Dodano: rok temu Czytane: 191 Autor:

47-letni mieszkaniec gminy Krzykosy będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz ucieczkę. Był pijany. Teraz może trafić do więzienia na 5 lat.

Ucieczka na podwójnym gazie
Na samochód osobowy, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy natrafili sami funkcjonariusze z posterunku w Nowym Mieście nad Wartą. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Krzykosy.  

- Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak jego kierowca nie reagował na polecenia wydawane tarczą do zatrzymywania pojazdów, jak również nie zatrzymał się, gdy policjanci podjęli za nim pościg. Kierowca Daewoo nie reagował na podawane sygnały, przyśpieszył i próbował uciec ulicami Sulęcinka – relacjonuje asp. Edyta Kwietniewska. - Z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową w radiowozie policjanci kilkukrotnie próbowali zatrzymać pojazd, jednakże kierowca w żaden sposób na to nie reagował – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Akcja zakończyła się dopiero na posesji na którą wjechał ścigany samochód.

47-latek uciekał, bo wiedział, że wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu.. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. - Odpowie on również za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, jak i za „niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego” – mówi asp. Edyta Kwietniewska. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.