Dzisiaj jest: 21.5.2019, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Nowi reprezentanci za stołem obrad

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 24 Autor:

Rada miejska w Jarocinie się zmienia. Do jej składu dołączyło dwóch nowych radnych. To Karolina Wielińska-Kuś ze Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska oraz Tomasz Klauza z KWW K. Szymkowiak.

Nowi reprezentanci za stołem obrad
- To dobrze, że Mieszków będzie miał swojego reprezentanta w radzie miejskiej – mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina i prezes Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska,  po tym, jak okazało się, że miejsce Michała Sołtysa za stołem sesyjnym zajmie Karolina Wielińska-Kuś. W październikowych wyborach radna Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska zdobyła poparcie 257 osób. To tylko o 20 głosów mniej niż na swoim koncie zapisał Michał Sołtys, który zrezygnował z objęcia mandatu. - Cieszę się bardzo, że tak duża miejscowość jak Mieszków ma swojego przedstawiciela w radzie miejskiej. Będę się starała, aby nie zawieść mieszkańców – mówi Karolina Wielińska-Kuś. - Z racji swojego zawodu – pracuję w publicznym przedszkolu w Mieszkowie – najważniejsze jest dla mnie to, aby dzieci miały jak najlepsze warunki do edukacji, rozwoju i do tego będę dążyła – zapowiada. Nowa radna zdecydowała się na pracę w komisji oświaty, kultury i spraw społecznych. Zasiliła ona również grono samorządowców zasiadających w komisji skarg, wniosków i petycji.
           
Także Tomasz Klauza, jarociniak z KWW Katarzyny Szymkowiak, dołączył do radnych miejskich. Zastąpił on na sali sesyjnej samą liderkę listy, z której startował w wyborach – Katarzynę Szymkowiak. Ta, choć w październiku zdobyła 666 głosów poparcia, zdecydowała się objąć stanowisko wicestarosty jarocińskiego i musiała zrezygnować z mandatu radnej. Tomasza Klauzę, który zajął miejsce Katarzyny Szymkowiak przy stole obrad, uzyskał 192 głosy wyborców. - Czuje się świetnie z racji tego, że trafiłem do mojej grupy – radnych, którzy dostali się tu z listy KWW K. Szymkowiak. Byłem mocno zaangażowany w kampanię wyborczą, a więc cieszę się, że mogę tu dzisiaj razem z nimi pracować na rzecz mieszkańców – mówi. - Chcę współpracować ze wszystkimi, którzy będą chcieli wnieść jak najwięcej do naszej gminy. Nie tylko pod względem wydawania i inwestowania, ale przede wszystkim rozsądnego wydawania i inwestowania, bo to w latach ubiegłych było nie do końca trafione – zapowiada. Tomasz Klauza zasiadł w składach dwóch komisji: rewizyjnej oraz rozwoju.

 
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.