Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Wiata dzięki zwycięstwu

Przy Starostwie Powiatowym w Pleszewie stanęła wiata na rowery. Kosztowała 11.836 zł. Jej zakup sfinansowano z wygranej Powiatu Pleszewskiego w konkursie Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Powiat Pleszewski w XVIII edycji konkursu „Działania proekologiczne i prakulturowe w ramach strategii rozwoju województwa” zdobył nagrodę za cykliczną organizację spływów kajakowych „Eko-Prosna” w 2017 roku. Pieniądze należało wykorzystać na kolejne działania w dziedzinie ochrony środowiska. - Wybór padł na wsparcie transportu rowerowego – informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie. W ten sposób urząd zakupił i zamontował wiatę do chowania rowerów ze stojakami. Pomieści ona 13 jednośladów. - Wiata będzie służyć pracownikom i klientom urzędu – mówi Tomasz Wojtala.

Konstrukcję budowli stanowią profile ze stali ocynkowanej, pomalowane na niebiesko. Natomiast zadaszenie i ścianki wykonano z przeźroczystych paneli z poliwęglanu. Wiata został zamówiona u producenta firmy KROSSTECH z Krosna. Kosztowała 11.836 zł.
 
Źródło: Foto. www.powiatpleszewski.pl
2018-08-07 12:05 133

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.