Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

WIELKOPOLSKA

Niespodziewane decyzje mieszkańców 0

Niespodziewane decyzje mieszkańców 2018-11-05 11:45

Druga tura wyborów samorządowych przeszła już do historii. Na naszym terenie rozgrywała się w Środzie Wlkp. i Śremie. Zaskoczeń nie brakuje. Jest zmiana na fotelu burmistrza oraz minimalna wygrana.

ŚREM ŚRODA WLKP. Więcej
Aktywnie i bezpiecznie z ZUS 0

Aktywnie i bezpiecznie z ZUS 2018-10-23 11:03

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. Akcja pod hasłem „Aktywnie i Bezpiecznie” odbędzie się 26 października w placówkach ZUS na terenie całej Wielkopolski.

JAROCIN GOSTYŃ KALISZ OSTRÓW WLKP. Więcej
Polacy wybrali samorządowców 0

Polacy wybrali samorządowców 2018-10-22 15:35

Wybory samorządowe 2018 za nami. Polacy wybrali wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zdecydowali także kto zasiądzie w nowych radach gminnych, miejskich, powiatowych oraz sejmikach wojewódzkich. To ci ludzie przez najbliższe pięć lat będą władali samorządami i decydowali o sprawach najbliższych mieszkańcom.

WIELKOPOLSKA RAPORT Więcej
Nowa droga staje się faktem 0

Nowa droga staje się faktem 2018-10-10 11:42

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz spółka Colas Polska podpisały umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 432. Biegnie ona między Wrześnią a Środą Wlkp. Do parafowania dokumentów doszło w Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp. Na uroczystości obecny był Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

ŚREM ŚRODA WLKP. WIELKOPOLSKA Więcej
Polacy przejechali ponad 75 milionów kilometrów na rowerach! 0

Polacy przejechali ponad 75 milionów kilometrów na rowerach! 2018-10-02 16:03

Gdańsk to najbardziej rowerowe miasto w Polsce. Tuż za nim plasują się Wałcz, Pabianice, Warszawa i Poznań. Takie są wyniki zakończonej właśnie kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. 75 milionów kilometrów na rowerach to rekordowy wynik! Uczestnicy kampanii przejechali większy dystans, niż łącznie przez ostatnie 5 lat.

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej
Najbardziej rowerowe miasto w Polsce to... 0

Najbardziej rowerowe miasto w Polsce to... 2018-09-20 14:58

Tego dowiemy się na końcu września. Na razie w rywalizacji o ten tytuł prowadzi Gdańsk. W kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię walczy 1100 polskich miast i miasteczek. W gronie najbardziej aktywnych rowerowo miast są jeszcze Wałcz, Pabianice, Warszawa i Poznań. Walka trwa do 30 września.

WIELKOPOLSKA Więcej
Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 0

Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 2018-09-03 14:31

Kolejne mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” zostały oficjalnie oddane do użytku. To już trzecie takie osiedle w Gminie Jarocin. W uroczystości, która odbyła się przy ul. Leszczyce wziął udział Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
O krok od samodzielności 0

O krok od samodzielności 2018-08-27 15:24

13-letni Nikodem Korzyniewski zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Na co dzień dzielnie sobie radzi z chorobą, choć ta zmusiła go do poruszania się na wózku inwalidzkim. Pomimo tego Nikodem jeździ na nartach, rowerze, pływa… W przyszłości chciałby studiować. Jednym z etapów samodzielności Nikodema jest operacja. W 2019 roku podejmą się jej niemieccy lekarze. Zabieg kosztuje 75 tys. zł. Trwa intensywna zbiórka pieniędzy. Każdy może do niej dołączyć.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Rowerowy Rajd Gwiaździsty Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego 0

Rowerowy Rajd Gwiaździsty Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego 2018-08-07 12:09

Nawiązując do setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu organizuje Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”. Każdy uczestnik otrzyma publikację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego!

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej
170 lat pociągów do Poznania 0

170 lat pociągów do Poznania 2018-08-06 11:07

11 sierpnia obchodzić będziemy wyjątkowy Jubileusz – 170 rocznicą przyjazdu pierwszego pociągu do Poznania! Serdecznie zapraszamy na przejazd specjalnego pociągu RETRO oraz wydarzenie na Dworcu Letnim w Poznaniu.

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski