Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Więzienie za kolizję?

25-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierował mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w płot oraz samochód zaparkowany przy posesji. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Na ul. Kochanowskiego w Gostyniu doszło do kolizji. - 25-letni kierowca BMW, na prostym odcinku, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji oraz stojący tam samochód marki Opel Zafira – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Okazało się, że w momencie niezapanowania nad pojazdem kierowca był pijany. - W wydychanym przez niego powietrzu stwierdzono zawartość 1,21 mg/l alkoholu (około 2,55 promila) – ujawnia asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna stanie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 25-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Może on mieć także orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Nawet do 15 lat. Dodatkowo, w przypadku skazania przez sąd, sprawca kolizji będzie musiał wpłacić pieniądze na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
 
Źródło: Foto. gostyn.policja.gov.pl
2018-06-26 12:54 125

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.