Dzisiaj jest: 26.5.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Komedia w kawiarni - Jarocin

Data wydarzenia: Lokalizacja: Kawiarnia Filmowa w Jarocinie Dodano:
Komedia w kawiarni - Jarocin
8 kwietnia o 18:30 po raz kolejny Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Tym razem wyświetlona zostanie polska komedia pt. „Dziewczęta z Nowolipek.” Wstęp wolny.    

„Dziewczęta z Nowolipek” to adaptacja popularnej powieści Poli Gojawiczyńskiej. Warszawa tuż przed wybuchem I wojny światowej. Cztery przyjaciółki: Kwiryna, Bronka, Franka i Amelka kończą szkołę i wchodzą w dorosłe życie. Każda z nich ma inne usposobienie, wszystkie wychowały się razem w ubogiej dzielnicy stolicy – Nowolipiu. Najbardziej zaradna Kwiryna jest córką sklepikarzy i zrobi wszystko, aby sama zdobyć pieniądze i niezależność. Bronka wydaje się być najbardziej zagubiona. To jednak na niej, jej dojrzewaniu i miłości do Ignasia, skupia się fabuła filmu. Franka jest marzycielką, nadwrażliwą dziewczyną, która pisuje wiersze i kocha się (platoniczne) w dojrzałym profesorze. Amelka żyje wraz z matką i młodszym rodzeństwem na skraju nędzy. Matka zachowuje pozory dobrobytu i myśli jakby tu córkę wydać korzystnie za mąż. Wszystkie cztery doświadczą bolesnych rzeczy, które zmienią je na całe życie.


Kto filmu nie widział, niech zobaczy, a kto zna, warto sobie odświeżyć, wybrać się do kina, by odbyć podróż do przeszłości, by zobaczyć film w zupełnie starym stylu, wypróbować na sobie, jak działa (i czy jeszcze działa) magia kina. W kolejnych miesiącach: „Generał” „Szczęśliwa Trzynastka”, „Dyktator” czy „Doktor Żywago”

Projekt pn. „W Starym Kinie”, realizowany przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, dofinansowany został przez Gminę Jarocin.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.