Dzisiaj jest: 21.5.2019, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Władysław Komendarek w JOK Jarocin

Data wydarzenia: Lokalizacja: JOK Jarocin Dodano:
Władysław Komendarek w JOK Jarocin
Legenda polskiej muzyki elektronicznej,  absolutny mistrz improwizacji dźwiękowej, niezaprzeczalny autorytet muzyczny i artysta kompletny czyli Władysław Komendarek po 30 latach znów zagra w Jarocinie. 30 marca o 20:00 w JOK Jarocin odbędzie się wydarzenie o niebywale silnym ładunku muzycznym. - Spotkamy się z czystym „Dźwiękiem” – organizatorzy tak zapowiadają koncert pt. „Dźwiękomisja spotyka Dźwięk”. Bilety do nabycia w JOK Jarocin oraz Spichlerzu Polskiego Rocka.

Władysław Komendarek to instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1976-1984 członek legendarnej grupy EXODUS. Ma za sobą koncerty na festiwalach rockowych, elektronicznych, jak i jazzowych. Jest stale aktywny muzycznie, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych, pisze piosenki. Koncertuje w kraju i za granica, zaskakując swych słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami.

Próba określenia stylów i gatunków jakie tworzy podczas występów na żywo to w skrócie: rock progresywny, metal, post rock, etno, industrial, ambient, techno, dnb; trans, electro, hardcore, acid jazz, acid jazz; breakbeat, euro trance, hard trance, psy trance, garage, hip hop, abstract, reggae, noise, jazz, oldscholl.
Władysław Komendarek łączy image guru tajemniczej sekty z wizerunkiem szalonego naukowca, co znajduje odbicie w jego muzyce. Hippisowska, wręcz psychodeliczna wolność ściera się u niego z matematyczną dyscypliną futurystycznych wizji i syntetycznych brzmień. Popularność zdobył dzięki grze w formacji Exodus, ale jego późniejsze eksperymenty, w tym muzyka teatralna i filmowa, sprawiają, że dzisiaj Komendarek to nie tylko nazwisko wizjonera i pioniera polskiej elektroniki, ale wręcz osobny gatunek muzyki, czyli Noise z najodleglejszych zakątków drogi mlecznej połączony z muzyką danej chwili. Jego grę określa się jako wielowarstwowe symfoniczne brzmienie z dużą melodyjnością z zastosowaniem niebanalnych schematów harmonicznych.

Bilety w cenach: 35 zł (do 22 marca), 45 zł (od 23 marca) do nabycia w JOK Jarocin oraz Spichlerzu Polskiego Rocka.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.