Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Wypadkowy weekend

Droga krajowa nr 11 niejednokrotnie pokazała swoje niebezpieczne oblicze. Kierowcy znów się o nim przekonali na własnej skórze. W ciągu dwóch weekendowych dni doszło na niej do trzech wypadków, w których ucierpiały trzy osoby.

W Miąskowie samochód ciężarowy z przyczepą przewoził odpady pochodzenia zwierzęcego. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Wpadł do rowu. - Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, ograniczeniu wycieku ze zbiornika pojazdu oraz kierowaniu ruchem drogowym - relacjonuje st. kpt. Marcin Włodarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Z przewróconej ciężarówki wysypało się około 14 ton produktów pochodzenia zwierzęcego. Strażacy musieli także usunąć je z drogi. O niezwykłym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki. -  Nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia – mówi st. kpt. Marcin Włodarczyk. Kierowcy została udzielona pierwsza pomoc.

Kilka godzin później w miejscowości Koszuty doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz busa. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, oraz uprzątnięciu pozostałości pokolizyjnych – informuje oficer prasowy PSP w Środzie Wlkp. Jedna osoba poszkodowana, po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, nie została przetransportowana do szpitala.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce także w nocy w Wolicy Pustej Zderzyły się tam cztery samochody osobowe i samochód ciężarowy. Pojazdami podróżowało siedem osób, w tym jedno dziecko. - Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – relacjonuje st. kpt. Marcin Włodarczyk. Decyzją lekarza trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. - Równocześnie działania strażaków polegały na zakręceniu zaworów LPG w jednym z pojazdów, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Kierowali ruchem, a po wykonaniu czynności służbowych przez funkcjonariuszy policji i zabraniu pojazdów przez pomoce drogowe, usunęli plamy płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowych z drogi – dodaje oficer prasowy KP PSP w Środzie Wlkp. Żabikowo i Trzebisławki to kolejne miejscowości wzdłuż drogi K11 gdzie strażacy w ostatnich dniach byli wzywani do usunięcia pozostałości pokolizyjnych oraz plam oleju.
 
Źródło: Foto. psp.wlkp.pl/ KPPSP Środa Wlkp
2018-06-26 14:40 172

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.