Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Zatrzymał kierowcę z 3 promilami w organizmie

Jadący slalomem ulicami Środy Wlkp. 38-letni mieszkaniec Ukrainy miał w organizmie aż 3 promile alkoholu. Zatrzymał go 22-latek, który uczy się jak być policjantem. Pijanego oddał w ręce doświadczonych kolegów. Cudzoziemcowi grozi dwa lata więzienia.

Mieszkaniec Środy Wielkopolskiej zauważył jak znajdujący się przed nim kierowca jedzie „wężykiem”. - Zjeżdżał na przeciwległy pas, nagle hamował i znów jechał od krawężnika do krawężnika – mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. 22-latek wyprzedził feralne auto i zajechał kierowcy drogę. Podbiegł do samochodu. Gdy otworzył drzwi okazało się, że mężczyzna, który prowadził auto był kompletnie pijany.

- Wyszło na jaw, że w organizmie 38-latka znajduje się 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy od razu trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia – informuje mł. asp. Edyta Kwietniewska.

Okazało się, że energiczny mężczyzna, który zatrzymał pijanego kierowcę, jest świeżo upieczonym policjantem, który dopiero kilka miesięcy temu wstąpił w szeregi mundurowej formacji. Funkcjonariusz przebywa jeszcze na kursie podstawowym i na kilka dni przyjechał do domu na przepustkę. - Mimo, iż był w czasie wolnym od służby i samochodem jechał sam, bez chwili namysłu zadziałał jak „rasowy gliniarz” – zauważa oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp. - Jak wskazuje policjant-junior zadziałał  odruchowo. Po prostu wiedział, że musi coś zrobić – dodaje mł. asp. Edyta Kwietniewska.

22-latek w formacji podjął służbę w listopadzie ubiegłego roku, zaczyna właśnie praktyki zawodu. Mundur chciał nosić od kiedy pamięta, dlatego jako szkołę średnią również wybrał klasę o profilu policyjnym w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp. - Nie wykluczone, że duży wpływ na jego szybkie podejmowanie decyzji miał fakt, że wychował się w rodzinie policyjnej. Jego ojciec służy w średzkiej komendzie od wielu lat jako technik kryminalistyki – zauważa oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-15 14:56 161

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.