Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Zdradliwe skrzyżowanie

Na skrzyżowaniu w Wykach zderzyły się Skoda Octavia i Citroen C3. Trzy osoby zostały poszkodowane. Droga na granicy powiatów krotoszyńskiego i pleszewskiego była zablokowana przez dwie godziny.

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu w Wykach. Autami podróżowały trzy osoby. Wszystkie, po wypadku, wymagały pomocy lekarskiej. Ramownicy medyczni, na szczęście, na miejscu zdarzenia pojawili się szybciej niż straż pożarna.

- Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu Koordynator Działań Medycznych podjął decyzję o przewiezieniu dwóch osób poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, trzeci uczestnik zdarzenia nie wymagał hospitalizacji – informuje kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Po opuszczeniu terenu działań przez Zespół Ratownictwa Medycznego wprowadzono ruch wahadłowy.

Strażacy wyłączyli akumulatory w rozbitych samochodach. Po zakończonych czynnościach policji, strażacy pomogli pomocy drogowej w czynnościach związanych z usunięciem rozbitych pojazdów. Następnie, przy pomocy sorbentu i podręcznego sprzętu burzącego, usunęli z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii samochodowej. Po zlikwidowaniu zagrożenia przywrócono ruch w obu kierunkach. Działania Straży Pożarnej trwały ponad dwie godziny.

Do opisywanego wypadku doszło w piątek, około 9:30.
Źródło: Foto. psp.wlkp.pl/JRG Krotoszyn
2018-04-17 14:33 219

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.