Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Zdrowy Dzień Dziecka

Festyn z okazji Dnia Dziecka, jak co roku, odbył się w pleszewskim Parku Miejskim. Na scenie swoje talenty prezentowali uczniowie pleszewskich szkół i przedszkoli. Najmłodsi śpiewali, recytowali, tańczyli i pokazywali swoje aktorskie umiejętności. Wystąpili także tancerze ze Studia Tańca „Frajda”.
Dzieci mogły wziąć udział w grze i zostać mistrzem zdrowego stylu życia. - Ich zadaniem było zaliczenie pięciu prozdrowotnych wyzwań. Musiały m. in. skomponować swoje drugie śniadanie w formie zdrowego musli, ułożyć piramidę żywieniową, a także sprawdzić, ile cukru zawierają produkty, które spożywają na co dzień. Jednym ze stanowisk ustawionych w parku była Dzielnica Rodzica. Najmłodsi sprawdzali na nim, w jakie gry bawili się ich rodzice czy dziadkowie – objaśnia Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Pleszew. Ci, którzy zaliczyły grę, wzięli udział w konkursie z nagrodami. Główną był rower ufundowany przez Mariana Adamka, burmistrza Pleszewa. Stanowiska w zabawie przygotowali i obsługiwali: Stowarzyszenie Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej, Młodzieżowa Rada Pleszewa oraz Centrum Wolontariatu w Pleszewie.

Podczas miejskiego Dnia Dziecka nie zabrakło innych, ciekawych festynowych atrakcji i animacji. Przygotowali je m.in. pleszewscy wolontariusze. W trakcie zabawy ogłoszono również wyniki Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2018”. Nagrody i dyplomy wręczył Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza miasta. W Parku Miejskim gościła także Ochotnicza Straż Pożarna w Pleszewie.
Źródło: Foto. pleszew.pl
2018-06-11 10:20 126

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.