Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Ze Spichlerza na scenę Jarocin Festiwal

9 czerwca o 17:00 w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie rozpocznie się czwarty i zarazem ostatni półfinałowy koncert eliminacyjny Jarocińskich Rytmów Młodych. O przepustkę do wielkiego finału walczyć będzie pięć formacji. Wstęp wolny.

Killedbycar, Hope Leslie, oRety, Distant Nights oraz Bezsensu powalczą 9 czerwca od 17:00 w Spichlerzu Polskiego Rocka o wejście do finału Jarocińskich Rytmów Młodych 2018 i występ na scenie tegorocznego Jarocin Festiwal. Ponadto krótki live set zaprezentuje Sigma NGWM, dzień po premierze jego nowego albumu pt. „Klasa robotnicza”.

Gościem specjalnym jarocińskiego półfinału JRM będzie Ga-Ga/Zielone Żabki. Załoga dowodzona przez Smalca zagra w całości, kultowy już, album „Rebelia”. Płyta została nagrana i wydana rok po spektakularnym zwycięstwie w Jarocinie w 1992 roku. W tym roku album został wznowiony. Po raz pierwszy ukazał się na winylu oraz CD. Do tej pory była dostępna tylko wersja kasetowa. Partnerem czerwcowych eliminacji JRM jest Rock Browar Jarocin.

W 2018 roku Jarocińskie Rymy Młodych to niemal półroczny konkurs dla młodych artystów. Począwszy od zgłoszeń internetowych, przez kolejne etapy selekcji aż po finałowe koncerty na Jarocin Festiwal i nagrody dla laureatów. Spośród wszystkich zgłoszeń, jury, w którego skład weszli: Katarzyna Nosowska – debiutantka z roku 1992, Piotr Metz – dyrektor muzyczny Trójki, Artur Rawicz – dziennikarz muzyczny, Michał Wiraszko – dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal oraz Tomasz Jankowski – koordynator JRM, wybrało 50 artystów, którzy w kolejnym etapie rywalizowali w głosowaniu internautów.

20 bandów z największą ilością głosów publiczności występuje na jednym z czterech koncertów półfinałowych, odbywających w Warszawie, w legendarnym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce oraz Jarocinie. Zespoły, które najlepiej poradziły sobie na żywo przed widownią i jury konkursowym, zagrają na scenie Jarocin Festiwal 2018. Do tej pory bilet do finału otrzymali: Przybył, Agata Karczewska oraz Radio Slam.
Źródło: Materiały prasowe
2018-06-04 10:54 109

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.