Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Zgubna złośliwość

W Szelejewie Drugim doszło do zderzenia Mazdy 626 i ciągnika John Deere wraz z przyczepą. Do wypadku doprowadziła brawura i brak kultury na drodze kierowcy osobówki. Zostało mu już zatrzymane prawo jazdy. Rolnik zaś otrzymał mandat za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieusunięcie pojazdu z miejsca zdarzenia w którym nie było osób rannych.
Z ustaleń policjantów wynika, że chwilę przed kolizją w Szelejewie Drugim kierowca ciągnika rolniczego wraz z przyczepą wyjechał z drogi podporządkowanej nie ustępując pierwszeństwa kierującemu Mazdą. - Mężczyzna w osobówce zawrócił, wyprzedził ciągnik i gwałtownie przed nim zahamował. Ten manewr spowodował kolizję, ponieważ kierowca ciągnika, pomimo hamowania, nie zdążył zatrzymać zestawu i uderzył w tył Mazdy – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Zachowanie kierowcy samochodu osobowego jednoznacznie świadczy o jego brawurze, złośliwości i brak kultury osobistej na drodze.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy mężczyzny siedzącego za kierownicą Mazdy. Jako powód podali realne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację, która, wraz z wnioskiem o ukaranie, trafi do miejscowego sądu – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz. Tam zostanie podjęta decyzja o tym, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kara nie ominęła także kierowcy ciągnika. – Rolnik został ukarany mandatem karnym za nieustąpienie pierwszeństwa i nieusunięcie pojazdu z miejsca zdarzenia w którym nie było osób rannych – podaje oficer prasowy KPP w Gostyniu. Do opisywanego zdarzenia doszło pod koniec lipca.
 
Źródło: Foto. gostyn.policja.gov.pl
2018-08-07 12:41 135

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.