Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Złapany na gorącym uczynku

Nawet pięć lat więzienia grozi 49-letniemu mężczyźnie, który w jednym z gostyńskich warsztatów samochodowych ukradł komputer do diagnostyki pojazdów. Sprawca wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go syn właściciela warsztatu i przekazał w ręce policjantów.

- Do gostyńskiego warsztatu samochodowego przyszedł nieznany mężczyzna z ofertą sprzedaży telefonu. Gdy syn właściciela warsztatu wyszedł szukać ojca, sprawca skorzystał z okazji i ukradł komputer do diagnostyki pojazdów. Został zatrzymany przez syna właściciela zakładu, gdy wychodził już poza teren firmy – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Wartość skradzionego komputera jego właściciel wycenił na ponad 8 tys. zł.

Policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu rawickiego. W chwili kradzieży był pijany. - Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz. Po wytrzeźwieniu 49-latek usłyszał zarzut kradzieży i został przesłuchany. - Mężczyzna przyznał się do winy, jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania – ujawnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-03-13 13:23 146

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.