Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Złodziejki duet sąsiedzki

Dwie sąsiadki z Zaniemyśla zaplanowały kradzieże w śremskich marketach. Ukradły z nich towar o łącznej wartości ponad 1700 zł. Przyznały się do zarzucanych im czynów. Teraz czeka je sprawa w sądzie. Złupione przedmioty już wróciły na sklepowe półki.

40- i 66-letnia mieszkanka Zaniemyśla chciały ukraść alkohol, bieliznę, odzież i buty z supermarketu w Śremie. - Kobiety chodząc po markecie zabierały wymieniony towar, który chowały do toreb i torebek. Przy kasie zapłaciły jedynie za kij do szczotki i chciały opuścić sklep – relacjonuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Nie udało im się wynieść łupów o wartości 554 złotych. Zostały złapane przez ochroniarzy obiektu i przekazane w ręce policji. Trafiły do aresztu.

Okazało się, że supermarket, w którym kobiety dały się przyłapać, nie był jedynym ograbionym przez nie.  - Funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia złodziejski duet dokonał już kradzieży w dwóch innych śremskich marketach. Skradziony towar wartości 1169 zł kryminalni znaleźli w samochodzie Opel Corsa, którym amatorki cudzego mienia przyjechały do Śremu, a także w miejscu ich zamieszkania – informuje nadkom. Ewa Kasińska. Kobiety były sąsiadkami. Usłyszały po trzy zarzuty dotyczące kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych. Sprawczynie przyznały się do zarzucanych im czynów. Teraz czeka je sprawa w sądzie. Grozi im kara pozbawienia wolności.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-08 14:53 211

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.