Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Żywa Akademia Pana Kleksa

I tym razem, wzorem lat ubiegłych, podczas Jarocin Festiwal nie zabraknie propozycji dla najmłodszych. Żywą Akademię Pana Kleksa poprowadzi Kasia Stoparczyk z radiowej Trójki. Jarociniacy mają szansę stać się częścią tego wydarzenia. Wystarczy, że ci, którzy mają od 7 do 16 lat zgłoszą się na przesłuchanie. Odbędzie się ono 8 czerwca o 17:00 w JOK Jarocin.

Interaktywne lekcje, czytanie fragmentów książki przez znanych muzyków oraz koncert wybranych piosenek z filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa… Wszystko to przeplatając, się ze sobą stworzy, współczesną opowieść inspirowaną ponadczasowym przesłaniem powieści Jana Brzechwy. Całość poprowadzi, doskonale znana festiwalowej publiczności, Kasia Stoparczyk z radiowej Trójki. W koncercie, nie tylko dla najmłodszych, wystąpią lokalni muzycy, dzieci i młodzież, ze specjalnym udziałem gości.

Jarociniacy mają szansę stać się częścią Żywej Akademii Pana Kleksa. Wystarczy, że mając od 7 do 16 lat potrafią śpiewać i zgłoszą się na przesłuchanie. Odbędzie się ono w piątek, 8 czerwca, o 17:00 w JOK Jarocin. Podczas eliminacji należy wykonać jeden z trzech utworów: „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka Dziwaczka” lub „Zoo (dzik jest dziki)”. Technika występu jest dowolna, Może być z podkładem z płyty, akompaniamentem instrumentu bądź a capella.

Projekt Żywa Akademia Pana Kleksa dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.
 
Źródło: Materiały prasowe /foto. M. Skrzypczak
2018-06-01 12:01 138

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.